Derik Belediyesi usta öğretici yetiştiriyor

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Evren Çakır'ın talimatları ile Derik Belediyesi ve Mardin Olgunlaşma Enstitüsü iş birliği ile 2 yıllık Mesleki Eğitim Programı dahilinde  yiyecek ve içecek hizmetleri bölümü başladı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Evren Çakır'ın talimatlari ile Derik Belediyesi ve Mardin Olgunlaşma Enstitüsü iş birliği ile 2 yıllık Mesleki Eğitim Programı dahilinde  yiyecek ve içecek hizmetleri bölümünden Usta Öğretici kursları başladı.12 Derikli Kadının devam ettiği program bu sene ilk mezunları veriyor. Okul hayatına erken veda eden kadınlara yönelik açılan eğitim programı ile kadınlar iş yeri açma belgesine sahip olacakları gibi eğiti de verebilecekler.

Katılımcılardan Mekiye Abukan, "Pastacılığa merakımız vardı ;ama eğitim alacağımız bir yer ve imkan olmadığı için kendimizi geliştiremiyorduk. bu Programda malzemelerimiz yine belediyemiz tarafından destekleniyor,bizde  hem pratik hem teorik bilgilerimizi güçlendirdik." dedi.

Emine Güzel de "Butik pastacılık en büyük hayalimdi.Belediyemizin açmış olduğu bu Eğitim Programı hayallerimi gerçekleştirdi.Almış olduğum eğitimler ile kendimi güçlendirip butik pastacılık ürünlerimin satışıyla ciddi bir gelir elde etmeye başladım.Siparişlere yetişemiyoruz . Sayın kaymakamımıza desteklerinden ötürü teşekkür ederiz." diye konuştu. 

Gündem 8.10.2021 17:52:00 0