Erdoğan: Mardin´e 28 katrilyon yatırım yaptık
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin iktidar olduğu dönemde sürekli olarak Mardin´e önemli hizmetler yapıldığını söyledi. Erdoğan, “Biz Mardin´i sadece çok sevmekle kalmadık aynı zamanda Mardin´e aşkla hizmet ettik. Son 17 yılda Mardin´e 28 katrilyonluk yatırım yaptık.” dedi.
Tarih: 7.3.2019 16:34:30 / 158okunma / 0yorum

 HABER MERKEZİ

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı´nda düzenlenen mitingde halka seslendi.

Mardin´e övgüler ile söze başlayan Erdoğan, “İklimi, insanı gönlü sıcak Mardin, mimarisine dünyanın hayran olduğu Mardin. İstiklal Harbindeki dik duruşu ile memleketi çiğnetmeyen Mardin. Bütün kavimlerin, dinlerin, inançların desenlerin birlikte yaşadığı bu şehrin bizim gönlümüzde ayrı bir yeri vardır. Bir yılda üç defa Mardin´e geldim. Biz Mardin´i aşkla seviyoruz. Onun için her fırsatta yare koşar gibi size koşuyoruz. Bu şehirdeki her bir eseren bize ve tüm dünyaya verdiği mesaj başkadır. Gelin Mardin´in bu muhteşem geçmişini parlak bir gelecekle buluşturalım. Gelin Mardin´i maziden atiye kurduğumuz köprünün kilit taşı haline getirelim. 31 Martta istikrarımıza istikbalimize göz dikenlere dersini veriyor musun? Mardin 31 Marta milli iradeye sahip çıkıyor musun? Mardin 31 Martta tevazu samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi diyor muyuz? Mardin 31 Martta mührü gönül belediyeciliğine vuruyor muyuz? 31 Martta büyükşehir ve ilçelerde belediye başkan adaylarımıza sahip çıkıyor muyuz?” diye konuştu.

 

 17 yılda Mardin´e yapılan hizmetler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin iktidar olduğu dönemde sürekli olarak Mardin´e önemli hizmetler yapıldığını söyledi. Erdoğan, “Biz Mardin´i sadece çok sevmekle kalmadık aynı zamanda Mardin´e aşkla hizmet ettik. Son 17 yılda Mardin´e 28 katrilyonluk yatırım yaptık. Hizmetler terörle olmuyor, teröristlerin destek verdiği HDP ile bu hizmetler olmuyor. Kayyuma devrettikten sonra şu Mardin´in çevresi nasıl değiştiği görüyorsunuz değil mi? Benim Mardinli kardeşlerime bu hizmetler yakışır. Terör örgütünün desteklemiş olduğu HDP´li belediyeler çukur kazdılar çukur. İş makineleri ile kanal açtılar kanal benim vatandaşıma hayatı zehir ettiler yaşam hakkını elinden aldılar. Çukur eylemleri esnasında Nusaybin, Dargeçit, Derik´te 240 kilometre tahrip edilmiş cadde ve sokakları biz yaptık. Terör örgütünün enkaza çevirdiği yerleri biz yaptık. Güney hızlı tren yolu olarak Şanlıurfa´dan Mardin ve Habur´u bağlayacağız ve bunu Diyarbakır ile de bağlayacağız. Diyarbakır Mazıdağı demiryolunu bu yıl başlatıyoruz. Mardin havalimanına 3 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal yaptık. Dicle Nehri üzerindeki Ilısu Barajını 8.5 milyon maliyette onu da yapıyoruz. Milli ekonomiyi yıllık 1.5 milyon lira katkı sağlayacaktır. Yüzde 98 fiziki gerçekleştirilen bu barajda inşallah 10 Haziran´da su tutulmaya başlanacaktır. Mardinli çiftçilere 2,2 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik.” ifadelerini kullandı.

 

“TERÖRÜN OLDUĞU YERE NE TURİST NE DE YATIRIM GELİR”

Mardin´i terörden arındırdıklarını ve yakalanan huzur iklimi ile birlikte turist akını yaşandığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz yıl 332 bin yerli ve yabancı turist konakladı. Terör ortadan kalkınca turist geliyor. Daha fazla gelecek. Turistin gelmesi buradaki esnafın para kazanmasının artması demek. Huzur oldukça Mardin turistlerle dolup taşacak. Mardin´in bacasız sanayi dediğimiz turizmden hak ettiği kazancı alması için her türlü çabayı gösteriyoruz. Yeter ki bu terör örgütünü şehrimize yaklaştırmayalım. Çünkü terörün olduğu yere ne turist gelir ne yatırımcı gelir. Onların derdi sizin derdiniz olmadığı için yıllarca bunu yapmadılar. Biz Corç, Hanz neyi kullanıyorsa vatandaşımız buna layık onu kullanacak diyoruz. Önümüzdeki dönemde Mardin´i daha büyük hizmetlerle buluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

“TERÖRİSTLER EN BÜYÜK ZARARI KÜRT KARDEŞLERİMİZE VERDİ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü PKK´nın en büyük zararı Kürtlere verdiğini söyledi. Erdoğan, “Ülkemizde 1984 yılından beri eylemler gerçekleştiren bir BTÖ var. Bunlar bu güne kadar en başta Kürt kardeşlerimiz olmak üzere sadece ülkemize ve milletimize zarar vermiş nice evlere ateş düşürmüş, silahlarını öğretmenlerimize, sağlık görevlilerimize, yol yapan işçilerimize, çiftçimize çevirerek savunmasız insanları hedef almıştır. Asker, polis, korucumuzun karşısında tutunamayanlar silahsız vatandaşlara silahlarını çevirmiştir. Bu örgütün bölgemizde kimsenin hakkını savunma derdi olmamıştır. Şimdi bir yalan uydurdular ben güya HDP´ye oy veren Kürtleri terörist ilan etmişim. Artık baktılar hiçbir şey tutmuyor bu yalana başvurdular” dedi.

 

"MERAL HANIM HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP vekillerine de göndermede bulundu. Erdoğan, “Meral Hanım da dün Denizli´de benim Denizlili kardeşlerime terörist dediğimden bahsediyor. Utan utan sen ne terbiyeden mahrumsun. Avukatlarımla hemen hakkında suç duyurusunda bulundum” diye konuştu.

 

“BENİM ÜLKEMDE KÜRDİSTAN DİYE BİR BÖLGE YOK”

Erdoğan halka seslenirken HDP vekillerinin yaptığı konuşmalardan bazılarını da vatandaşlara dinletti. Sinevizyonda vatandaşlara HDP vekillerinin konuşmasını aktaran Erdoğan, “Bu teröristleri savunanlar ne diyor, ‘Kürdistan´da oyları HDP´ye vereceksiniz batıda da Ak Pati ve MHP´yi yok edeceksiniz´ diyor bunu söyleyen HDP eş başkanı. Soruyorum size Türkiye´de Küdistan diye bir bölge var mı? Bu adam çok meraklıysa Kuzey ırakta Kürdistan var, buyursun oraya gitsin. Ama benim ülkemde Kürdistan diye bir bölge yok. Bu bölücülüktür. Kadın diyor ki bizim arkamızda YPG, PYD, PKK var. Bu şimdi terörist değil mi? Bizim arkamızda ise Mardinli var. Bizim arkamızda Allahımız var., Allahımız. Bunları söyleyenlerin terörist olduğunu söylüyorum. Cudi, Gabar, Tendürek´te bunları inlerine gömdük mü, benim için Kürt´üyle, Türk´üyle, Laz´ıyla, Çerkez´iyle sizler benim kardeşimsiniz. Ben hiçbir ayrım yapmaksızın yaradılanı yaradandan dolayı seviyorum. İnşallah 31 Mart bunların sonu olacak. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız. İşte bütün anahtar burada. Bölünmek yok ve bunu başaracağız. 31 Mart akşamı buradan müjdeyi bekliyoruz” dedi./resimler/2019-3/7/1635521637952.jpg


Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Erdoğan Mardin katrilyon yardım yaptık
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız
Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız
AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan adayı Şükrü Cevheroğlu, 300 bin nüfuslu Kızıltepe´nin çok güzel hizmetler hak ettiğini söyledi. Cevheroğlu, “İmar yasasını değiştireceğiz. Kentsel dönüşüme başlayacağız. Zergan Vadisi Projesini faaliyete geçireceğiz. Şehir içindeki trafiği rahatlatmak için 3 tane çok katlı otopark yapacağız.” dedi.
Bakan Kasapoğlu: Kızıltepe´de spor hamlesi başlatacağız
Bakan Kasapoğlu: Kızıltepe´de spor hamlesi başlatacağız
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yolları çukurlarla donatanların 31 Mart´ta halktan kırmızı kart alacaklarını söyledi. Bakan Kasapoğlu Kızıltepe´de spor hamlesi başlatacaklarını ifade ederek 10 tane mahalleye semt sahası yapacaklarını anlattı.
Cevheroğlu Kızıltepe´nin sorunlarını rapor halinde Cumhurbaşkanına iletti
Cevheroğlu Kızıltepe´nin sorunlarını rapor halinde Cumhurbaşkanına iletti
AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu, Kızıltepe´nin sorunlarını bir rapor halinde AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan´a iletti. Cevheroğlu´nun raporunda başta çiftçinin elektrik problemleri ve Kızıltepe çevreyolu gibi sorunları yer alıyor.
Bölünmez, Seçim çalışmalarına katılmak üzere Mardin´e geldi
Bölünmez, Seçim çalışmalarına katılmak üzere Mardin´e geldi
Mardin Eski Milletvekili İşadamı Süleyman Bölünmez, 31 Mart´ta yapılacak belediye seçimleri çalışmalarına katılmak üzere Mardin´e geldi.
Cevheroğlu: Askeri alanı millet bahçesine dönüştüreceğiz
Cevheroğlu: Askeri alanı millet bahçesine dönüştüreceğiz
AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu, Mardin yolu üzerinde bulunan askeriyenin elinde bulunan alanı millet bahçesi haline getirerek vatandaşın hizmetine sunacağını söyledi.
Şükrü Cevheroğlu´ndan Dedeman Kavşağı için modern proje
Şükrü Cevheroğlu´ndan Dedeman Kavşağı için modern proje
AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu Kızıltepe´de sık sık trafik kazalarının yaşanıldığı Dedeman Kavşağı için çözüm bulacağını söyledi. Cevheroğlu, “Göreve geleceğimizde ilk uygulamaya koyacağımız projelerimizden Şanlıurfa Caddesi´ndeki İpekyolu kavşağında modern bir yaya geçidi yapacağız.” dedi.
Kızıltepe AK Parti SKM açılışı yapıldı
Kızıltepe AK Parti SKM açılışı yapıldı
AK Parti Kızıltepe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) büyük bir kalabalıkla açıldı. Programın ardından bir düğün salonunda Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu, projelerini partililere açıkladı.
2019´da Ülkem İçin Bir Fikrim Var
2019´da Ülkem İçin Bir Fikrim Var
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, vatandaşların öneri ve fikirlerini ilgili kamu kurumlarına doğrudan aktarabilmeleri ve hayata geçirebilmeleri amacıyla “2019´da Ülkem İçin Bir Fikrim Var” projesini başlattı.
Faruk Kılıç: Savur´un makus tarihini değiştirmeye geliyoruz
Faruk Kılıç: Savur´un makus tarihini değiştirmeye geliyoruz
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Halkımızın desteğiyle, uzun yıllar AK Parti belediyeciği anlayışından yoksun kalan Savur´un makûs tarihini değiştirmeye geliyoruz.” dedi.
Seçim güvenliği toplantısı Mardin´de yapıldı
Seçim güvenliği toplantısı Mardin´de yapıldı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölge valileri, il emniyet müdürleri ve il jandarma komutanları ile birlikte seçim güvenliği için Mardin´de bir araya geldi.
Cevheroğlu hububatçıları ziyaret etti
Cevheroğlu hububatçıları ziyaret etti
AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu seçim çalışmalarına başladı. Cecheroğlu, ilk seçim ziyaretini hububatçılara yaptı.
AK Parti adayları basınla bir araya geldi
AK Parti adayları basınla bir araya geldi
AK Parti Mardin İl Başkanlığı bünyesinde AK Parti Mardin Belediye Başkan adayları basınla buluşma ve istişare toplantısı yapıldı.
Cevheroğlu projeleri ile geliyor
Cevheroğlu projeleri ile geliyor
AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu, projelerini anlattı.
Şükrü Cevheroğlu kimdir?
Şükrü Cevheroğlu kimdir?
AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan adayı Şükrü Cevheroğlu oldu.
AK Parti Mardin adayları tanıtıldı
AK Parti Mardin adayları tanıtıldı
AK Parti Mardin belediye başkan adayları, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal´ın katıldığı programla tanıtıldı.
Başkan Hekimoğlu´ndan gazeteciler günü mesajı
Başkan Hekimoğlu´ndan gazeteciler günü mesajı
AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Sayın Hülya Hakimoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü´ dolaysıyla bir mesaj yayımladı.
"Daha güçlü bir Mardin için çalışacağız"
"Daha güçlü bir Mardin için çalışacağız"
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Hep daha ileri daha güçlü bir Mardin için, yaptıkları yapacaklarının teminatı olan güçlü AK Parti için tazelenen yolumuzla ömür tüketen biz olacağız." dedi.
Faruk Kılıç: AK Parti Belediyeciliğini her yere taşıyacağız
Faruk Kılıç: AK Parti Belediyeciliğini her yere taşıyacağız
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk, “Tek amaçlarının üreten, icraat yapan ve tarafının yalnızca halktan yana olan AK Parti´nin hizmetlerinin her yerde hissedilmesi için durmadan çalışmak olacaktır”.
İşte AK Parti Mardin Yönetim Kurulu listesi
İşte AK Parti Mardin Yönetim Kurulu listesi
AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri ve il yönetiminin görevden alınmasından sonra parti merkezi tarafından Faruk Kılıç göreve getirilmişti. Kılıç´ın yeni yönetimini oluşturduğu öğrenildi.
Vali Yaman, muhtarlarla bir araya geldi
Vali Yaman, muhtarlarla bir araya geldi
Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Atatürk Kültür Merkezinde (AKM) muhtarlarla bir araya geldi.
İYİ Parti Nusaybin yönetimi AK Parti´ye geçti
İYİ Parti Nusaybin yönetimi AK Parti´ye geçti
Mardin´in Nusaybin ilçesinde İYİ Parti´den istifa eden İlçe Başkanı Murat Turan ve yönetimi, AK Parti´ye katıldı.
İl Başkanı Faruk Kılıç: AK Parti mazlumun sesi oldu
İl Başkanı Faruk Kılıç: AK Parti mazlumun sesi oldu
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç bazı programlara katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla Yeşilli ile Ömerli ilçelerine ziyaretlerde bulundu.
Cemil Aydoğan´dan Kaymakam Yüzer´e panel teşekkürü
Cemil Aydoğan´dan Kaymakam Yüzer´e panel teşekkürü
MGC Başkanı, Barış Aktivisti ve Gazeteci Cemil Aydoğan, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer´i böyle bir paneli Kızıltepe genliğine kazandırdığı için kurumsal olarak teşekkür etti
Faruk Kılıç: Hizmette bulunmak boynumuzun borcu olacaktır
Faruk Kılıç: Hizmette bulunmak boynumuzun borcu olacaktır
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk, seçimden seçime hatır bilenlerden olmayacaklarını söyledi. Kılıç, “Bugün olduğu gibi yarında vatandaşlarımızın yanında, hizmetlerinde bulunmak boynumuzun borcu olacaktır.” dedi.