Kaymakam Kayabaş, basın adına düzenlenen turnuvayı ziyaret etti

Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, trafik kazası sonucu hayatını kaybeden öğretmenler Büşra Yıldız ve Suzan Basın adına düzenlenen kurumlar arası Voleybol turnuvası ödül törenine katıldı.

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, trafik kazası sonucu hayatını kaybeden öğretmenler Büşra Yıldız ve Suzan Basın adına düzenlenen kurumlar arası Voleybol turnuvası ödül törenine katıldı.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nusaybin Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen "Büşra Yıldız ve Suzan Basın Kurumlar Arası Voleybol Turnuvası" sona erdi.

Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvanın final maçında Anadolu Lisesi ile Halk Eğitimi Merkezi karşılaştı. Setleri 3-0 alan Halk Eğitimi Merkezi Turnuvanın şampiyonu oldu.

Maç sonunda ödül programı düzenlendi. Programın açılış konuşmasını yapan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Tekin, turnuvaya 27 kurumun katıldığını söyledi. Kamu kurumları arasında birlik ve beraberliği, takımlarda oynayan sporcular arasında sevgi, saygı ve arkadaşlığı pekiştirmek amacıyla böyle bir turnuva düzenlediklerini bildiren Tekin, Amatör Sporlara her yaştan vatandaşlarımızın katılım sağlaması konusunda isteklerini dile getirdi.

Daha sonra turnuvanın ödül programında konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı ise turnuvaya katılan tüm kurumları ve sporcuları ile turnuva boyunca destek veren sporseverleri canı gönülden tebrik ettiğini kaydetti.

Turnuvaya katılan herkesin gönüllerinde şampiyon olduğunu belirten Kayabaşı: "Tabi her turnuvanın her müsabakanın bir lideri var, bir şampiyonu var. Bugünkü şampiyonumuz da Halk Eğitimi Merkezi oldu. Onları kutluyorum. Burada adlarına turnuva düzenlediğimiz merhum öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Anılarını yaşatmamız gerekiyordu. Tekrar ailelerine ve eğitim camiamıza başsağlığı diliyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonran Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı ile Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Şimşek şampiyon olan Halk Eğitimi Merkezi’ne, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Necmeddin Nas ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Tekin ikinci olan Nusaybin Anadolu Lisesi’ne ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ile Belediye Özel Kalem Müdürü Burak Eryılmaz da üçüncü olan Kaymakam Bülent Pekdemir Ortaokulu’na madalya ve kupa verdi.

Gündem 15.01.2022 06:33:00 0