Kızıltepe AK Parti Bülent Şahin güven tazeledi
AK Parti Kızıltepe 7.Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede Bülent Şahin yine ilçe başkanı oldu.
Tarih: 14.9.2020 09:52:40 / 2592okunma / 0yorum

Ak parti Kızıltepe 7. Olağan kongresine hoş geldiniz şeref verdiniz. Kongremizin ülkemize, milletimize, Mardin´imize ve Kızıltepe için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum.

Çok değerli katılımcılar,

Türkiye´nin büyümesi, güçlenmesi her alanda hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemesi için gece-gündüz çalışan sayın cumhurbaşkanımız liderliğinde sizlerin de desteği ve hayır duasıyla bu kutlu davaya hizmet etmek için ekibimizle birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Rabbim bizi davamız da mahcup eylemesin.

Çok kıymetli hemşerilerim,

Kızıltepe Mardin´imizin, bölgemizin, Mezopotamya ovamızın gerek tarımıyla gerek sanayisi ile gerek tarihi ipek yolu üzerindeki konumuyla çok değerli bir ilçesidir. 

Bu güzel şehrimize ak parti çatısı altında hizmet etmek, değerli arkadaşlarımızdan almış olduğumuz bayrağı ekibimizle birlikte ve sizlerin desteğiyle daha ileriye taşıyabilmek için gece-gündüz çalışacağımızdan şüpheniz olmasın.

 

 Allah´ın izniyle ak parti Kızıltepe ailesini daha da büyütecek, saflarımızı hem genişletecek hem de daha sıklaştıracağız. Ahde vefa´yı asla ihmal etmeyi buna ilave olarak yeni isimlerle, yeni hizmet erleri ile kadrolarımızı tahkim edeceğiz. 

Göreve geldiğimiz günden bu yana üye çalışmalarında partimize 3020 üye kaydı yaptık. Pandemi süreci boyunca tüm üyelerimizi birebir aradık hal hatırlarını sorduk. Sıkıntısı olan üyelerimizin dertleri ile dertlendik. Sıkıntılarını gerekli mercilere bildirdik.

Ve sonuç odaklı yardımcı olduk. Hayırsever iş adamlarımızı gönderdiği bin adet erzak kolasini yardıma muhtaç olanlara ulaştırdık.

Maddi durumu olmayan çocuklara bayramlık elbise dağıtımı yaptık. 

Covid-19 hastalığına yakalanan vatandaşlarımızın gereken tedavilerinin yapılması için hastaneler nezdinde gereken hizmetlerin sunulmasını birebir takip ettik.

Değerli dava arkadaşlarım,

Malumunuz olduğu üzere zor bir dönemden geçiyoruz. 

Yaşamış olduğumuz hastalık illeti ve etkileri bir yana Türkiye bir ateş çemberi içinde dört bir koldan saldırı altındadır.

Nasıl ki 15 Temmuz kanlı darbe teşebbüsünün yaşandığı gece omuz omuza gönül gönüle vererek, darbeye cumhurbaşkanımız önderliğinde direndiysek, yine çok şükür tüm bunlara gereken cevabı verebilecek birlik, beraberlik, cesaret, dayanışma ve Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lidere sahibiz.

Bu büyük bir nimettir. Ak parti sadece Türkiye´nin değil dünyanın en güçlü, en disiplinli siyasal organizasyonudur.

Sayın cumhurbaşkanımız liderliğinde ve ak parti siyasi önderliğinde inşallah çok daha güzel bir geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz.

Bunun için hepimizin sorumluluğumuzun farkında olup yerelde ilçe yönetimi, kadın kolları, gençlik kolları, mahalle başkanları ve partimizin her kademesi ile halkımızın yanında olup onlara hizmet etmek için gece-gündüz çalışma yükümlülüğümüz var.

Unutulmamalı ki, davası ümmet olanın derdi de büyük oluyor. Ak parti artık sadece Türkiye´nin partisi değildir.

Türkiye dışında yaşayan ve Türk kimliği taşımayan milyonlarca insanın davası ve sevdasıdır.

Ak Parti Kızıltepe İlçe Başkanı Bülent Şahin´in ardından konuşma yapan İl başkanı Faruk Kılıç ise yaptığı konuşmada;

“14 Ağustos 2001 de Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak deyip çıktığımız, bu güne İnandığı Yolda Yürüyen çok kıymetli hemşerilerim ve bu özel günümüzde davetimize icabet eden değerli misafirler, Ak Parti Kızıltepe 7. Olağan Kongremize Hoş geldiniz Şeref verdiniz.

Hepinizin bildiği üzere heyecanla hazırlanmış olduğumuz kongremiz ve siz değerli dostlarımızla buluşmamızı, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle, sizlerin sağlığını tehlikeye atmamak adına ertelemek zorunda kalmıştık. Bu sebeple dostların vuslatı bugün gerçekleşmiş oldu . Ancak unutmayalım ki devam etmekte olan bu musibetten korunmak için Temizlik-Mesafe ve Maske kuralı geçerliliğini korumaktadır ve bizler tedbirimizi alarak takdiri yüce Allah´a bırakıyoruz.

 

 

“Darbecilerin zulmüne uğrayan, işkence gören, idam edilen tüm vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle yad ediyorum”

Dün 12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümüydü, 12 Eylül maalesef ki ülkemiz tarihine kara leke olarak yer edinmiş darbe cuntasının en menfur örneklerindendir. 12 Eylül demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak kalacaktır. O karanlık günlerde darbecilerin zulmüne uğrayan, işkence gören, idam edilen tüm vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle yad ediyorum. Bu millet, bir daha asla yeni 27 Mayıs´ların, 12 Eylül´lerin, 28 Şubat´ların, 15 Temmuz´ların yaşanmasına izin vermeyecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN´IN feraseti ve milletimizin engin kahramanlığı sayesinde bertaraf edilen 15 Temmuz darbe girişimiyle birlikte tarihe gömülmüş olan darbeci zihniyete, demokrasi ne demekmiş, milletin egemenliği ne anlama geliyormuş gösterdik.

 

“Kızıltepe için, Mardin için, Türkiye için İlk Günkü Aşk ile Yürümeye devam edeceğiz.”

Değerli hemşerilerim

Hepiniz biliyorsunuz ki sırat-ı müstakimde olan, yani hak yolda yürüyen siz değerli kardeşlerimle ortak değerlerimiz var. Bunların başında din kardeşliğimiz, dava arkadaşlığımız, hizmet aşkımız ve sevdamız yatmaktadır. Bizler inanç merkezli, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla; Kozmopolit bir yapıya sahip olan Kızıltepe İlçemizde Kürt, Türk, Arap, dil,din,ırk  ayrımı yapmadan herkesi kucaklayan bir anlayışla ve buna inanan sizlerle büyüdük daha da büyüyeceğiz inşallah !

Kızıltepe için, Mardin için, Türkiye için İlk Günkü Aşk ile Yürümeye devam edeceğiz…

 

Kıymetli Dava Arkadaşlarım.

Teşkilatlar olarak yerel de Sayın Cumhurbaşkanımıza güç vermek onun yükünü hafifletmek adına gecemizi gündüzümüze katarak Tevazu, samimiyet ve ihlasla çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.

İnandığımız bu yolda Cumhurbaşkanımız ve dava arkadaşları ile birlikte saf tutarak omuz omuza vererek yürüyüşümüzü istikamet üzere sürdürmeliyiz.

Değişime ilk önce kendi nefsimizle başlamalıyız.

Teşkilat mensupları olarak dilimize, tavrımıza, davranış biçimlerimize dikkat ederek hiç kimseyi incitmeden çalışmalarımızı sürdürmeli insanların gönül dünyasına dokunarak yüreklerini fethetmeliyiz.

Rahmet elçisi peygamber efendimize ithafen;

Eğer kaba, katı kalpli olsaydın hiç şüphesiz etrafından dağılır gidelerdi.

Uyarısını dikkate alarak çalışmalarımız sürdürmeliyiz.

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Milletvekili Cengiz Demirkaya´dan Başkan Aydoğan´a ziyaret
Milletvekili Cengiz Demirkaya´dan Başkan Aydoğan´a ziyaret
AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya Barış Aktivisti Cemil Aydoğan´ı evinde ziyaret etti.
Başkan Mehmet Nas: Büyük devlet olma vizyonu en başta yerelde başlar
Başkan Mehmet Nas: Büyük devlet olma vizyonu en başta yerelde başlar
Midyat´ta kurulan Muhtarlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği düzenlenen törenle hizmet bürosunun açılışı yapılarak hizmet faaliyetlerine başladı.
DEVA Partisi Mardin´deki ilk kongresini Mazıdağı´nda yaptı
DEVA Partisi Mardin´deki ilk kongresini Mazıdağı´nda yaptı
DEVA Partisi ilçelerde gerçekleştireceği 1. Olağan Kongresinin ilkini Mazıdağı´nda gerçekleştirdi. Kongrede Kurucu İlçe Başkanı Zeynel Abidin Aydın yeniden başkan seçildi.
Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Savur´da incelemelerde bulundu
Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Savur´da incelemelerde bulundu
İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, incelemelerde bulunmak üzere Savur ilçesini ziyaret etti.
Faruk Kılıç: Kongrelerimizi tedbirler kapsamında coşkuyla kutluyoruz
Faruk Kılıç: Kongrelerimizi tedbirler kapsamında coşkuyla kutluyoruz
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç gerçekleştirilen Dargeçit, Midyat ve Kızıltepe kongrelerinin ardından yaptığı durum değerlendirmesinde, “Kongrelerimiz pandemi süreci dolayısıyla iki defa ertelenmesine rağmen delegelerimizin, teşkilatlarımızın ve vatandaşlarımızın yoğun katılımlarıyla gerçekleştirdik.” dedi.
HÜDA PAR Nusaybin İlçe Başkanlığından Kaymakam Temizkan´a ziyaret
HÜDA PAR Nusaybin İlçe Başkanlığından Kaymakam Temizkan´a ziyaret
HÜDA PAR Nusaybin İlçe Başkanlığı, göreve başlayan Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
DEVA Partisi İl Başkanı Aydoğan´dan Ortaköy açıklaması
DEVA Partisi İl Başkanı Aydoğan´dan Ortaköy açıklaması
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Mardin Kurucu İl Başkanı Av. Mesut Aydoğan, “Seçim döneminde hatırlanan, sonrasında her türlü hakaretlere maruz kalan pek kıymetli hemşerilerim yalnız değillerdir.” dedi.
 Milletvekili Cengiz Demirkaya´dan başsağlığı mesajı
Milletvekili Cengiz Demirkaya´dan başsağlığı mesajı
AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya Midyat´ta meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren 7 vatandaş için başsağlığı mesajı paylaştı.
Mardin Artuklu Üniversitesi, AİHM Başkanı İle STK Temsilcilerini Bir Araya Getirdi
Mardin Artuklu Üniversitesi, AİHM Başkanı İle STK Temsilcilerini Bir Araya Getirdi
Mardin Artuklu Üniversitesi tarafından organize edilen ‘İnsan Hakları Söyleşileri´nin ilk serisine; Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkanı Robert Spano ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Türkiye hakimi Doç. Dr. Saadet Yüksel konuk edilerek,
Midyat DEVA Partisi ilçe binası açıldı
Midyat DEVA Partisi ilçe binası açıldı
DEVA Partisi Midyat İlçe Başkanı Avukat Beşir Romioğlu hizmete giren parti binasında önemli açıklamalarda bulundu.
VEFAT VE TAZİYE TEŞEKKÜRÜ
VEFAT VE TAZİYE TEŞEKKÜRÜ
VEFAT VE TAZİYE TEŞEKKÜRÜ
DEVA Partisi´nde ilçe başkanlarına yetki belgeleri verildi
DEVA Partisi´nde ilçe başkanlarına yetki belgeleri verildi
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Mardin İl Binasında atanan Midyat, Mazıdağı, Ömerli ve Dargeçit ilçe başkanlarına yetki belgeleri verildi
Mardin Milletvekili Demirkaya, Kadın Kolları Yönetimi ile bir araya geldi
Mardin Milletvekili Demirkaya, Kadın Kolları Yönetimi ile bir araya geldi
Tarihi Zinciriye Medresesinde AK Parti Mardin İl Kadın Kolları tarafından düzenlenen toplantıya; AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Esengül Aydın Sancar ve il kadın kolları yöneticileri katıldı.
Milletvekili Demirkaya´dan  30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
Milletvekili Demirkaya´dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
AK Parti Mardin Milletvekili ve İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Üyesi Cengiz Demirkaya, “30 Ağustos Zafer Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Aydoğan: Biz geldik ‘Deva´ olacağız
Başkan Aydoğan: Biz geldik ‘Deva´ olacağız
DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan, il başknalığı binalarını açtıklarını duyurdu. Aydoğan, “Demokrasi hasreti çeken, binbir sıkıntı İle tek başına mücadele eden, umutla Deva bekleyen tüm halklarımız; Biz geldik “Deva”olacağız.” dedi.
Cengiz Demirkaya: Mardin´e 99 pratisyen ve 21 uzman doktor atanacak
Cengiz Demirkaya: Mardin´e 99 pratisyen ve 21 uzman doktor atanacak
AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Mardin´e 99 pratisyen ve 21 uzman doktor ataması yapılacağının müjdesini verdi.
AK Parti Mardin Teşkilatı´ndan Dargeçit´e Çıkarma
AK Parti Mardin Teşkilatı´ndan Dargeçit´e Çıkarma
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç bazı program ve temaslar kapsamında Dargeçit İlçesi´ni ziyaret etti.
Ak Parti Mardin Teşkilatı Çalışmalarına Hız Verdi
Ak Parti Mardin Teşkilatı Çalışmalarına Hız Verdi
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç bazı program ve temaslar kapsamında Mazıdağı ve Derik ilçelerini ziyaret etti.
DEVA Partisi Mardin İl Binasında çalışma bitme noktasına geldi
DEVA Partisi Mardin İl Binasında çalışma bitme noktasına geldi
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mardin İl Binasında sona doğru geliniyor. 3 kattan oluşan 650 metre karelik binanın bakım çalışmalarıyla birebir ilgilenen DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan, “Halkımızın kolayca ulaşabileceği bir konumda binamızı seçtik. Herkesin rahatlıkla derdini anlatacağı bir mekan olacak.” dedi.
AK Partiden MTDF Ve hububat merkezine çıkartma
AK Partiden MTDF Ve hububat merkezine çıkartma
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Kızıltepe İlçe Başkanı Bülent Şahin, AK. Parti İl siyasi ve hukuk işleri başkanı, başkan vekili Vahap Alma, İl teşkilat başkanı Önder Duyan, İl sivil toplum ve halkla ilişkiler başkanı Nezir Yıldız, İl gençlik kolları başkanı Ahmet Özkan ve beraberinde bir heyetle Kızıltepe hububat ticaret merkezi ve Mardin toplumsal dayanışma federasyonu (MTDF)´Ye bir ziyaret gerçekleştirdiler.
Cumhurbaşkanı 81 ili temsilen AK Parti Mardin Gençlik Kolları Başkanıyla görüştü
Cumhurbaşkanı 81 ili temsilen AK Parti Mardin Gençlik Kolları Başkanıyla görüştü
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla AK Parti Genel Merkezince videokonferans aracılığıyla düzenlenen ve 81 ilin parti teşkilatıyla bayramlaşma programında bir konuşma yaptı. Erdoğan, Gençlik Kollarını temsilen Mardin Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan ile konuştu.
DEVA Partisi Mardin´de 4 ilçe başkanını açıkladı
DEVA Partisi Mardin´de 4 ilçe başkanını açıkladı
Ali Babacan´ın kurucusu olduğu DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Mesut Aydoğan´ın ardından ilçe başkanları da tek tek belli olmaya başladı.
Aydoğan: Basın mensuplarının Bayramını kutladı
Aydoğan: Basın mensuplarının Bayramını kutladı
Deva Partisi kurucu il başkanı Mesut Aydoğan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramı nedeniyle basın menruplarının Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı.
Süryani Demokratik Birliği´nden Tuma Çelik açıklaması
Süryani Demokratik Birliği´nden Tuma Çelik açıklaması
Cinsel saldırı ile suçlanan HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik´e Süryani Demokratik Birliği yaptığı açıklama ile tepki gösterdi.
DOLAR
5.6007
EURO
6.3090
ALTIN
0
BIST
0