Kızıltepe’de bayram namazında dualar Filistin için edildi

Kızıltepe ilçesinde Ulu Camii’de Ramazan Bayramı Namazı kılındı. Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılar sebebiyle bayrama buruk girdiklerini ifade eden vatandaşlar İsrail zulmünün bir an önce son bulmasını istedi.

Kızıltepe ilçesinde Ulu Camii’de  Ramazan  Bayramı Namazı  kılındı.  Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılar sebebiyle bayrama buruk girdiklerini ifade eden vatandaşlar İsrail zulmünün bir an önce son bulmasını istedi.

Kızıltepe’de Ramazan Bayramı, yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri gölgesinde karşılandı. Ulu Cami’ye gelen vatandaşlar sosyal mesafe kurallarına uyarak bayram namazlarını kıldı. Tekbirler getirildi, eller Filistin için semaya kaldırıldı. Bayrama buruk girdiklerini ifade eden vatandaşlar İsrail zulmünün bir an önce son bulmasını istedi.

Müslümanların birlik olması gerektiğini ifade eden Mehmet Yılmaz, “30 gün sonra Ramazan Bayramına eriştik. Maalesef kalbimiz kırık. Kudüs Zülüm altında, Siyonist İsrail inşallah dünya üzerinde yok olacak.  Müslümanlar kazanacak.  Hepimiz birlik olup Kudüs, ilk kabemize sahip çıkmamız gerekiyor” dedi.

İş insanı Şükrü Cevheroğlu da “Bugün buruk bir bayram yaşıyoruz. Bütün İslam alemini Ramazan Bayramı mübarek olsun. Ama bugün bize bayram değil.  Filistinli kardeşlerimizin üzerindeki  İsrail zulmü kabul edilemez.  İnşallah bu hayrlı günde Filistinli kardeşlerimiz üzerindeki zulüm son bulur. Başka bir bayramda hepimiz Mescid-i Aksa’da bayram namazımızı kılacağız. Filistinli kardeşlerimizin yanında olacağız” diye konuştu.

Gündem 13.05.2021 07:33:00 0