Kızıltepe´deki anaokulu Yeşil Bayrak aldı

Kızıltepe Sabiha Gökçen Anaokulu Mardin´de Yeşil Bayrak alan ilk ve tek okul oldu.

TÜRÇEV tarafından yürütülen Eko-Okullar projesi kapsamında, çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan program değerlendirmesi sonucunda "Yeşil Bayrak" Kızıltepe Sabiha Gökçen Anaokulunda dalgalanacak.

"EKO Okullar" öğrencilerin çevresel konulara olan ilgisini hem sınıf çalışmalarıyla hem de toplumsal etkinliklerle arttırmayı amaçlayan ve çevre eğitimini destekleyen uluslararası bir program olduğunu kaydeden okul müdürü  Ferda Karakaş Salman, "Kızıltepe Sabiha Gökçen Anaokulu öğrencileri, öğretmenleri, idarecileri ve velileri birlik olarak, okul öğrencilerinden oluşan Eko-Tim´in önderliğinde, iki yıl boyunca doğayı ve çevreyi korumaya yönelik etkinlikler düzenledi. Bu çalışmalar sonucunda Kızıltepe Sabiha Gökçen Anaokulu, eko-okul olarak uluslararası bir eko-etiket olan Yeşil Bayrak Ödülü´ne layık görüldü.? dedi.

Ferda Karakaş Salman,  sözlerini şöyle sürdürdü: ?Kızıltepe Sabiha Gökçen Anaokulu olarak Mardin´de bir ilke imza attık ve Dünyaca prestijli yeşil bayrağı Mardin´e getirmenin gururunu yaşıyoruz. Eko-Okul Projesi geleceği kurtarmanın projesidir. Bizler Sabiha Gökçen Anaokulu olarak "Geleceği yetiştirmek için geleceği kurtarmak" gerektiğini biliyor ve anlatıyoruz. Umarız öncülüğünü yaptığımız bu projeler diğer okullarda da hızla yayılarak Türkiye´nin hatta daha iyi bir dünyanın temelini atmamızı sağlar. Eğer çocuklarımızı evrensel değerlere sahip bireyler olarak yetiştirmeye başarabilirsek temelde yaşanan tüm sorunları çözmüş oluruz. İki yıldır yürüttüğümüz  Eko Okul Projesi´nde emek veren tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerilerimize  destek veren tüm velilerimize teşekkür ediyoruz.

 

2018-2019 ve 2019-2020 Eğitim öğretim yılı içerisinde Çevre  Bilincini oluşturan çalışmalarımız ile bir kez daha doğa dostu okul olmamız tescillenerek  "Eko Okullar Yeşil Bayrak Ödülünü "almaya  kazanmış bulunmaktayız. Emeği geçen sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve kıymetli velilerimize çok teşekkür ediyoruz. ?

 

Eğitim 20.07.2020 13:09:11 0