Midyat İlçe Halk Kütüphanesi Bina Yapımı Protokolü İmzalandı

Mardin Valiliği  ve İş Adamı Mahsum Altunkaya arasında Midyat İlçe Halk Kütüphanesi Bina Yapımı Protokolü İmzalandı.

Hayırsever İş Adamı Mahsum Altunkaya’nın Midyat ilçesinde yaptıracağı halk kütüphanesi bina yapımı protokolü Valilik dara toplantı salonunda gerçekleşti.

Protokole Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Midyat Kaymakamı Tekin Dundar, Midyat Belediye Başkan Vekili Metin Kutlu ve İş Adamı Mahsum Altunkaya hazır bulundu.

Yaklaşık bir yıl sürede bitirilmesi planlanan halk kütüphanesinin dış görünüşü geleneksel taş yapı, iç görüntüsü de modern ve kullanışlı bir şekilde tasarlanacak.

2861 m² alan üzerine kurulacak olan kütüphanenin içerisinde 2 adet konferans salonu, çok amaçlı salon, 5 ayrı bölümden oluşan kütüphane, engelli kütüphanesi, arşiv kitaplık, sinema salonu, el sanatları atölyesi ve çeşitli aktivitelerin yapılacağı etkinlik avlusu gibi bölümler yer alacak.

Kütüphanenin hizmete girmesi durumunda Midyat ve çevre mahallelerden birçok vatandaş faydalanabilecek.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, konu ile alakalı yapmış olduğu açıklamada; "Hayırsever İş adamımız Mahsum Altunkaya ile Midyat ilçemizde yapılması planlanan Halk Kütüphanesi yapımı için protokol imzaladık. İmzaladığımız protokolümüzün hayırlı olmasını temenni ediyor, Hayırseverimize teşekkür ediyorum "ifadelerini kullandı.

Eğitim 26.11.2020 16:48:00 0