Minik öğrenciler sokak hayvanları için oyuncaklarını sattı

Minik öğrenciler sokak hayvanlarını beslemek için oyuncaklarını sattı.

Kızıltepe ilçesinde anaokulunun minik öğrencileri, Dünya hayvanları koruma gününde sokak hayvanlarına mama almak için düzenlenen kermeste oyuncaklarını sattı.

 

Kızıltepe TOKİ’de eğitim-öğretim veren Zümrüt anaokulunda Gaye Dilen öğretmen organizesinde 20 öğrencisi, 4 Ekim hayvanları koruma Günü nedeniyle evden getirdikleri oyuncaklarını düzenlenrn kermeste satarak sokak hayvanlarına mama satın aldılar.

 

Hayvanları koruma günü kutlaması kapsamında Anaokulunun bahçesinde sınıf öğretmeni Gaye Dilen katkıları ile Sokak hayvanlarına destek için kermes düzenlendi. Gaye öğretmenin 20 öğrencisinin oyuncaklarını satarak katıldığı kermeste elde edilen gelirle sokak hayvanları için mama alındı. Kermeste toplana para ile alınan mamalar öğretmenleri Gaye Dilen gözetiminde sokak başlarına kaplar konularak içlerine mama ve su bırakıldı.

 

Küçük yaşta çocuklara hayvan sevgisini aşılamak düşüncesiyle böyle bir etkinlik düzenlemek için harekete geçtiklerini söyleyen öğretmen Gaye Dilen, çocukların oyuncaklarını satarak gerektiğinde paylaşımcı olmaları ve sokak hayvanlarına merhamet edip korumaları güdüsünü çocuk yaşta benimsetmeye çalıştığı belirterek, “Okul Müdürümüz Şahin Bozan’ın desteğiyle açtığımız kermeste öğrencilerim sattıkları oyuncaklarının parasıyla aldığımız mamaları sokaklarda kaplara kendi elleri ile dökerek kedi-köpekleri beslediler. Bu çalışma onları da çok memnun ettiği gibi sorumluluk almalarına da vesile oldu.” İfadelerine yer verdi.

Sokak hayvanlarına destek için oyuncaklarını satan ve oyuncak parası ile alınan mamaları kedi-köpekler yesin diye sokaklarda kaplara döken minik çocuklara etkinlik sonunda Hayvan Dostu belgesi verildi.

Eğitim 6.10.2021 12:31:00 0